O mnie

Dyplom Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi otrzymałem w 1992 roku. Następnie zdałem egzamin specjalizacyjny drugiego stopnia z medycyny rodzinnej i rozpocząłem pracę w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej Politechniki Łódzkiej. Praca tam była spełnieniem moich marzeń, ponieważ pozwalała mi łączyć uprawianie zawodu lekarza z najnowocześniejszymi technikami i technologiami medycznymi na największym światowym poziomie, czym zawsze bardzo się interesowałem.

Specjalizacja lekarza rodzinnego jest specjalizacją interdyscyplinarną (łączy m.in. internę, dermatologię, pediatrię, chirurgię, onkologię, ginekologię) co dawało mi doskonałe podstawy, umiejętności teoretyczne i praktyczne do pracy lekarza w Centrum Diagnostyki i Terapii Laserowej. Nabyłem tam umiejętności do pracy i wiedzę posługiwania się, aplikacji i obsługi ponad piętnastu urządzeń laserowych (biostymulacyjnych, wysokoenergetycznych), systemów IPL, zastosowania i aplikacji wypełniaczy EASY-FILLER, diagnostyki i leczenia fotodynamicznego nowotworów, badań narządów z użyciem kamery termowizyjnej. Opracowałem tam i wprowadziłem wiele unikatowych metod zastosowania laserów, m.in. biostymulacyjnej metody leczenia choroby niedokrwiennej serca, stwardnienia rozsianego, androgenowego wypadania włosów, fotodynamicznej diagnostyki i leczenia nowotworów skóry.

Obecnie prowadzę indywidualną specjalistyczną praktykę laserową, współpracuję z poradnią medycyny estetycznej "SALVE" w Łodzi na ul. Wujaka 5 (Galeria Widzewska) i szpitalem "PULSMED" w Łodzi oraz poradnią MEDI-RAJ w Gorzowie Wielkopolskim. Prowadzę szkolenia z zastosowania laserów, systemów IPL i wypełniaczy EASY-FILLER w medycynie.

 

Gabinet lekarsko-kosmetyczny Lek. Med. Adam Rakowski